Yukarı Çık

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
PHOTOSHOP DERSLERİ -Resimli Anlatımlar, Videolu ve İnteraktif Dersler

Ana Menü

Giriş

Ağ Alt Yapı

Okul ve kurumlarımızın güvenli internete daha sağlıklı erişebilmeleri için MEB sertifikası hazırlanmıştır. http://sertifika.meb.gov.tr

 

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında VPN hattı bulunan okullardaki akıllı tahta ve tabletlere otomatik sertifika yüklemesi yapılacaktır.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız bilgi güvenliği kapsamında, bilginin gizlilik, erişilebilirlik ve bütünlük özelliklerini muhafaza etmeye, bilginin geçtiği platformların, nasıl koruma altına alacağına dair çözümler üretmektedir. Gerçekleşmesi olası tehditlere karşı, iç ağdaki trafiği ve internet trafiğini sağlıklı yönetebilmek için güvenlik politikaları uygulanmaktadır. Başkanlığımız tarafından erişim hizmeti verdiğimiz tüm kesimler için, güvenli ve kesintisiz ağ hizmetini sağlamak, öncelikli amaçlarımızdandır.

Bu amaç doğrultusunda, okul ve kurumlarımızın güvenli internete daha sağlıklı erişebilmeleri için MEB sertifikası hazırlanmıştır. Eğitimde Fatih Projesi kapsamında VPN hattı bulunan okullardaki akıllı tahta ve tabletlere otomatik sertifika yüklemesi yapılacaktır. Diğer okul ve kurumlarımız ise internet erişimi bulunan tüm cihazlarına http://sertifika.meb.gov.tr adresinde yer alan, MEB Sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir. Söz konusu adreste, cihazların işletim sistemleri türlerine göre sertifika yükleme rehberleri de bulunmaktadır. Cihazların türüne göre ilgili rehber incelendikten sonra kurulum işlemin yapılması önem arz etmektedir.

“Https” sitelerine erişimde, gizlilik uyarısı almamak ve güvenli internet erişimi sağlamak için, yukarıda belirtilen sertifika yükleme işleminin 31 Mart 2016 tarihine kadar MEB hattı bulunan okul ve kurumlarda tamamlanması gerekmektedir.

Ekteki dosya bu amaçla hazırlanmış olup kurumunuzdaki tüm bilgisayarlara kurulumunun yapılması önem arz etmektedir. Dosyada problem yaşamanız durumunda http://sertifika.meb.gov.tr adresindeki adımları izleyiniz.

Sertifika dosyasını indirmek için tıklayınız.

http://sertifika.meb.gov.tr

Yükleme talimatı

Faz 3 ET Prototip

3.png9.png6.png5.png7.png2.png
Bugün180
Dün222
Bu Hafta823
Bu Ay3711
Tümü396572

2
Online
Perşembe, 23 Mayıs 2019 17:19

Fatih Projesi Destek Hattı

         SENTİM Ağ Alt Yapı Arıza Kaydı Çağrı Merkezi               

Copyright © 2019 Melikgazi Bilişim Teknolojileri Rights Reserved.